Gyógy- és fűszernövénykertet alakítottak ki a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében, melynek megnyitóját szombaton rendezik. A program során bemutatják a gyógynövénykert növényeit, majd Virág József méhész tart előadást a gyógynövényes mézek felhasználási lehetőségeiről. A vendégeket ehető virágokkal díszített falatkákkal és üdítővel várják. Gyógynövényes mézek vásárlására is lehetőség nyílik.