Hírek

26 jún
35 éves a debreceni veseátültetési program: eredmények és jövőkép
1991. június 27-én Asztalos László sebész főorvos vezetésével végezték el az első veseátültetést Debrecenben. Az eltelt harmincöt évben az intézményben több mint 1300 átültetés történt, a transzplantációs centrum az ország meghatározó központjává vált. A következő időszak egyik kiemelten fontos célja az élődonoros vesetranszplantációk számának növelése.
25 jún
Új elnökhelyettes a Klinikai Központban
Illés Árpád, a Debreceni Egyetem hazailag és nemzetközileg is elismert belgyógyász és hematológus professzora a Klinikai Központ elnökhelyetteseként is folytatja szakmai munkáját. A több évtizedes gyógyító, kutatói és vezetői tapasztalattal rendelkező szakember új pozícióját július elsejétől tölti be. Megbízását csütörtökön vette át Szabó Zoltán professzortól, a Klinikai Központ elnökétől.
25 jún
Új kezelőszékek segítik a daganatos betegek ellátását
Harmincnégy modern kezelőszékkel bővült a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinikájának eszközparkja. A fejlesztés hozzájárul ahhoz, hogy betegek a lehető legkényelmesebb és legbiztonságosabb körülmények között kapják meg a terápiát.
23 jún
Folyamatos fejlődés és nemzetközi siker a debreceni urogynekológiai ellátásban
Vizeletcsöpögés egy önfeledt nevetés közben vagy állandóan visszatérő hüvelyi fertőzés – ezek nem csupán a mindennapokat megnehezítő kellemetlenségek, hanem valódi orvosi problémák, amelyek ma már a korszerű diagnosztikai és terápiás lehetőségeknek köszönhetően eredményesen kezelhetőek. A többek között ezeknek a betegségeknek a gyógyításával foglalkozó urogynekológia a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az elmúlt évek alatt az ország egyik legdinamikusab
16 jún
Húsz éves a rehabilitációs tanszék
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Tanszéke 2006-ban jött létre. A tanszék az elmúlt húsz évben a régió rehabilitációs oktatásának, kutatásának és betegellátásának meghatározó központjává vált. Az évforduló alkalmából rendezett ünnepségen a szakemberek a tanszék fejlődését, eredményeit és a rehabilitáció jövőjét is értékelték.
15 jún
Egyetemi hírek a DíszUDvar magazinban
A felvételi eredmények alapján legjobban teljesítő középiskolákat díjazta a Debreceni Egyetem. Gyorsabbá válhat a gyermekek vizsgálata a Klinikai Központban egy MR-készüléknek köszönhetően. A súlyos aszályról, a csökkenő terméshozamokról és a romló exportkilátásokról esett a legtöbb szó az idei búzatanácskozáson – egyebek mellett ezekkel a témákkal jelentkezik az Alföld Televízió DíszUDvar magazinjának legújabb adása.
15 jún
Csízy Istvánra emlékeztek a debreceni gyermekklinikán
Öröksége itt van minden gyermek mosolyában, akinek gyógyulásához munkájával hozzájárult, és minden kolléga emlékezetében, aki együtt dolgozhatott vele – ezekkel a gondolatokkal idézték fel Csízy István gyermeksebész alakját egykori tanítványai, munkatársai és tisztelői pénteken a Debreceni Egyetemen. Az ünnepségen a gyermeksebészeti osztály 2024-ben elhunyt egykori vezetőjének emléktábláját is felavatták.
10 jún
A szülőszobától a babaápolásig – szülészeti nyílt nap a Kenézy Campuson
Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának nyílt napját szerdán a Kenézy Gyula Campuson. A kismamák és kísérőik a klinika szakembereitől kaphattak válaszokat többek között a vajúdással, a fájdalomcsillapítással, a császármetszéssel vagy az újszülött ellátásával kapcsolatos kérdéseikre. Az érdeklődők a szülőszobára és a gyermekágyas részlegre is betekinthettek.
10 jún
Rangos elismerést kapott a Debreceni Egyetem tüdőgyógyásza
Korányi-gyűrű életműdíjat vehetett át Brugós László, a Debreceni Egyetem tüdőgyógyász klinikai főorvosa. A Magyar Tüdőgyógyász Társaság a szakember több mint három évtizedes, kimagasló gyógyító, tudományos és oktatói munkásságát ismerte el a kitüntetéssel.
09 jún
Minimál invazív szívsebészet: új korszak Debrecenben
Kisebb metszés, gyorsabb gyógyulás – egyre több szívműtétet végeznek minimál invazív technikával a Debreceni Egyetem Klinikai Központ szívsebészetén. A mindössze néhány centiméteres metszéssel végzett beavatkozások kisebb megterhelést jelentenek a betegek számára, csökkentik a műtét utáni fájdalmat és a szövődmények kialakulásának esélyét, így gyorsabb felépülést tesznek lehetővé.

Oldalak