II. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny

2024, február 6 - 13:15

A MESZK 2023. októberében hirdette meg a Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Versenyt. A versenyre a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma 11. f osztályából Nagy Janka jelentkezett alapápolás és elsősegélynyújtás témakörben.

A verseny első fordulója online interaktív feladatokból állt, az iskolát képviselő  tanuló a feladatokat maximálisan teljesítette, így továbbjutott a vármegyei döntőbe.
2024. január 31-én a Hajdú-Bihar Vármegyei forduló megrendezésére a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gróf Tisza István Campusán került sor. A versenyen való részvételt sok felkészülés, gyakorlás előzte meg.

A vármegyei döntőn egy teljes ápolási és gyakorlati szituációs feladatot kellett megoldani, ahol a zsűri a szakmai tudás mellett figyelembe vette a versenyzők kommunikációs készségét, helyzetfelismerését és a prioritások felállítását. A hét versenyző a vármegyei döntőn kitűnően helyt állt.
A rengeteg tanulás és felkészülés meghozta eredményét, hiszen a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és
Kollégiumának egészségügyi ágazatát képviselő Nagy Janka II. helyezést ért el.

A szép eredményéhez gratulálunk!